ELiminacje MŚ 2006: Argentyna - Brazylia *DVB-RIP* [Sport]

Dodano:
2005-06-16 16:57:09

Język:
polski

Piłkarze reprezentacji Argentyny zapewnili sobie awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Niemczech. W 15. kolejce południowoamerykańskich eliminacji pokonali broniących trofeum Brazylijczyków 3:1 (3:0).

Argentyńscy piłkarze po raz dziewiąty z rzędu, a 14. w historii zagrają w finałach MŚ (dwukrotnie triumfowali - 1978, 1986). Zadecydowało o tym zwycięstwo z broniącymi trofeum Brazylijczykami 3:1 (3:0). Na Estadio Monumental wygraną podopiecznych trenera Jose Pekermana oglądało 65 tysięcy widzów.

Pojedynek gigantów światowego futbolu rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W trzeciej minucie Hernan Crespo po raz pierwszy pokonał bramkarza "Canarinhos" - Didę. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Juan Riquelme, trafiając do siatki po uderzeniu z ponad 20 metrów.

Brazylijczycy, grający m.in. bez Ronaldo, nie potrafili przeprowadzić żadnej skutecznej akcji. Tymczasem Argentyńczycy jeszcze przed przerwą uzyskali trzeciego gola. Po zagraniu Riquelme z rzutu rożnego Javier Saviola posłał piłkę wprost na głowę bardzo dobrze spisującego się Crespo. To jego siódma bramka w eliminacjach MŚ.

W drugiej części lepiej grali goście, ale niewiele z ich przewagi wynikało. W 60. minucie z kilku metrów spudłował Ze Roberto. Dziesięć minut później bliski szczęścia był Cafu, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od argentyńskiego pomocnika Juana Pablo Sorina i o metr minęła słupek.

Wreszcie o 71. minucie przypomniał o sobie Roberto Carlos, który w swoim stylu z rzutu wolnego nie dał szans Roberto Abbondanzieriemu. W ostatnim kwadransie Brazylijczycy mieli jeszcze dwie świetne okazje na zdobycie kolejnych goli, ale zmarnował je Adriano.
(źródło: wp.pl)

Argentyna - Brazylia 3:1 (3:0)

Bramki: Argentyna - Hernan Crespo dwie (3, 39), Juan Riquelme (18); Brazylia - Roberto Carlos (71).
Sędziował: Gustavo Mendez (Urugwaj).
Widzów: 65 tys.

Argentyna: Roberto Abbondanzieri - Fabricio Coloccini, Roberto Ayala, Gabriel Heinze - Luis Gonzalez (70-Javier Zanetti), Javier Mascherano, Juan Pablo Sorin, Kily Gonzalez - Juan Roman Riquelme - Javier Saviola (82-Carlos Tevez), Hernan Crespo

Brazylia: Dida - Cafu, Juan, Roque Junior, Roberto Carlos - Emerson, Ze Roberto, Kaka - Ronaldinho - Robinho (61-Renato), Adriano.